Fondacioni Behgjet Pacolli
  • rr. UÇK (Kompleksi QAFA), nr.231, Prishtinë 10000 KOSOVË
  • +(381) 38 222 123
  • e Hënë-e Shtunë: 08:00-16:00 - e Shtunë,Dielë: Mbyll
ngushllime munih

Fondacioni ngushëllon familjarët e viktimave në Gjermani

Themeluesi i fondacionit, Behgjet Pacolli e dënon sulmin e mbrëmshëm në Munih.

Sulmi makabër në Munich të Gjermanisë i cili i mori jetën 9 personave, është një akt barbar, një sulm ndaj lirisë. Një ngjarje e rëndë. Me pikëllim të madh e shkruaj këtë postim, kur ajo që kisha shumë frikë të ndodhte, ndodhi. Nga viktimat e ngjarjes së ditës së djeshme, kanë mbetur të vrarë edhe tre bashkatdhetarë. Tre të rinj. Ngushëllimet e mia më të sinqerta familjeve Segashi, Sulaj dhe Zabërgja. Me këtë foto dua të tregoj që populli shqiptar është i bashkuar, paqësor, dhe që ne ndajmë dhimbjen e thellë me miqtë tanë.

 

valon